top of page

Zootopia

Zootropolis: Hayvanlar Şehri

Süre: 108 dk

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Yapım: 2016 - ABD

Filmin Konusu

Zootopia, hayvanların bir arada yaşadığı çok büyük bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan bir tavşan olan Judy Hopps polis teşkilatına yeni yazılmıştır. Nick adlı tilki ise küçük dolandırıcılık işleri yaparak köşeyi dönmeyi hedeflemektedir. Bir gün Nick, işlemediği bir suçla itham edilir. Nick adını temize çıkarmak, Judy de davayı çözmek için daha önceden hiç tahmin edemeyecekleri bir işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

Zootropolis

Hayvanlar Şehri

Zootropolis: Hayvanlar Şehri, Walt Disney Pictures tarafından yayınlanan ve yapımcılığı Walt Disney Animation Studios tarafından yapılan 2016 yapımı üç boyutlu, bilgisayar animasyonu, gizem, suç, komedi filmi. Disney'in 55. uzun metraj filmidir. Byron Howard ve Rich Moore tarafından yönetilen filmin seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, Jenny Slate, Nate Torrence, Bonnie Hunt, Don Lake, Tommy Chong, J. K. Simmons, Octavia Spencer, Alan Tudyk ve Shakira yer almaktadır. Film; polis olmak isteyen bir tavşanın hayallerinin peşinden gitmesini, ulaştıktan sonraki hayal kırıklığını ve işini yapma arzusunda yaşadıklarını konu edinmektedir.

 

Film galasını 17 Şubat 2016'da El Capitan Theatre'da yaptı ve 4 Mart 2016'da geleneksel 2D, Disney Digital 3D, RealD 3D ve IMAX 3D biçiminde gösterime girdi. Hikayesi, animasyonu, mizahı, stereotip ve ırkçılık teması için övgü aldı. Bazı ülkelerde gişe açılış rekorları kırarak dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. 2016'nın en çok hasılat yapan 4. filmi ve tüm zamanların en çok hasılat yapan 26. filmidir.

 

Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2016'nın En İyi 10 Filmi'nden biri seçilen film, En İyi Animasyon Filmi kategorisinde Akademi ve Altın Küre ödülünü kazandı, ayrca BAFTA ödülüne aday gösterildi.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri izle - bedava film izle - animasyon film - zootropolis izle - zootopia izle

bottom of page