top of page

Black Mirror

5. Sezon 3. Bölüm

Süre: 67 dk

Black Mirror S5 E3

Dizinin Konusu

Black Mirror 5. sezon 3. bölümü "Rachel, Jack and Ashley Too" adını taşıyor. Miley Cyrus’lı Rachel, Jack and Ashley Too, yeni sezon tanıtımında geniş yer tuttu. Bölümün genel havası, ilk iki bölümün aksine çok daha rahat. Müziğin entegre olduğu bölüm, aralara yerleştirilen mizahi öğeler ile daha kolay tüketilebilir bir hale gelmiş. Bu durum, Black Mirror’ın ilk ortaya çıktığı zamanlardaki haline göre oldukça tezat. Çünkü dizi, alışılanın aksine zor tüketilen ve çoğu kitle için ofansif bir yapımdı. Bugüne kadar farklı şekillerde birçok kez işlenen pop starlık draması, teknolojiyle harmanlanan güncel bir hikayeyle bu bölümde tekrar işleniyor.

Genç kızların idolü, genç pop yıldızı Ashley O, teyzesi ve sektör tarafından uzun yıllardır sömürülmektedir. Kendisi olmaya fırsat bulamayan ve kendisine dikte edilen hayatı yaşamak zorunda kalan Ashley, bir gün bu düzene baş kaldırmaya karar verir. Ancak bu noktada teyzesi olayların önünü tamamen kesmek için Ashley’yi komaya sokar. Yürek burkan bir drama olarak ilerleyen dizi, toplumsal bir figür haline gelen Ashley’nin yapay zeka oyuncak robotu “Ashley Too”nun devreye girmesiyle öngörülemez bir hal alıyor. İçine kapanık ve depresif bir hayat süren 15 yaşındaki Rachel, hayranı olduğu ünlünün oyuncağı ile keyifli vakit geçirirken oyuncağın ayarlarında değişiklik yapıyor ve artık elindeki yapay zeka ürünü tamamen Ashley gibi düşünebilen bir hale geliyor.

 

Yapay zekanın kontrolden çıkmasını, büyük bir kitleyi yakalayabilecek nitelikteki konseptle harmanlayan bölüm, kendi içinde başarılı olsa da, ton itibariyle 5. sezondaki ilk iki bölümden hayli farklı. Miley Cyrus’ın da dahil olmasıyla birlikte Ashley Too, nispeten daha genç bir kitleyi hedefleyen bir anlatıma sahip.

Black Mirror 5. Sezon 3. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page