top of page

Black Mirror

5. Sezon 1. Bölüm

Süre: 62 dk

Black Mirror S5 E1

Dizinin Konusu

Black Mirror 5. sezon 1. bölümü "Striking Vipers" adını taşıyor. Yakın dönemde Avengers filmleri ile tanıdığımız Anthony Mackie, Striking Vipers’ta başrol olarak karşımıza çıkıyor. Black Mirror denilince gözünüzde canlanan atmosfer, bölümün ilk dakikalarında etkisini göstermeye başlıyor. Danny karakterine hayat veren Mackie’nin, sevgilisi Theo ve yakın arkadaşı Carl ile oldukça keyifli günler geçirdiğine şahit oluyoruz. Ardından, dayanağı sonradan açıklanmak üzere, Danny’nin keyifsiz hayatına yelken açıyoruz. Danny, bir zamanlar sevgilisi olan Theo ile artık evli ve bir erkek çocukları var. O zamanlardaki yakın arkadaşı Carl ile artık görüşmüyor. Ancak bölümdeki zaman atlamasıyla birlikte anlamamız için hayli çaba sarf edilen tek şey, Danny’nin evli ve çocuklu yaşantısından duyduğu büyük tatminsizlik. Eşini ve çocuğunu çok sevmesine rağmen bu tekdüze ve izole yaşam kahramanımızı büyük bir buhrana sürüklüyor.

 

Bölümün can alıcı noktasını oluşturan hamle de tam bu sıralarda gerçekleşiyor. Danny’nin doğum gününde eski dostu Carl, eskiden çok sık oynadıkları oyunun sanal gerçeklik formatındaki halini hediye ediyor. İkili, yıllar sonra ilk defa oyunu tekrar oynamaya karar veriyorlar. Ancak format son derece farklı. Oyunun bu versiyonunda seçtiğin karakterin bedeninde oyunun içine giriyorsun ve o andan itibaren oyunun içinde kendi bilincinle istediğini yapabiliyorsun. Sınırları genişletilmiş bu yapay gerçeklik, ikiliye gerçek hayatta cesaret edemedikleri pek çok şeyin kapısını aralıyor. Bölümün omurgasını oluşturan bu gizli ilişki, karakterlerimizi daha büyük çıkmaza sokuyor.

Black Mirror 5. Sezon 1. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page