top of page

Black Mirror

4. Sezon 2. Bölüm

Süre: 51 dk

Black Mirror S4 E2

Dizinin Konusu

Black Mirror 4. sezon 2. bölümü "Arkangel", bizi "Helikopter Aile" gerçeği ile yüzleştiriyor. "Helikopter Aile" kavramı, çocuklarının etrafında dönüp duran, onları korumaktan ziyade bir malmış gibi davranıp sürekli gözeten ve onlara hiçbir iş yaptırmayan, çocuklarının sorumluluklarını da kendileri yerine getiren aileler için kullanılıyor. Helikopter ailelerin çocukları özgüvenleri eksik, sorumluluk alamayan, kendi işlerini kendileri yerine getiremeyen kişiler oluyor.

 

Bir başka başarılı Black Mirror bölümü olan Arkangel, her ne kadar teknolojik çılgınlığı konu almış gibi gözükse de dünden bugüne değişmeyen helikopter aile tanımını eleştirmektedir. Başrolde bir anne ve kızının yer aldığı bu bölümde, çocuğuna aşırı düşkün annenin bir gün çocuğunu kaybetmesiyle değişik arayışlara girmesi, en sonunda Arkangel adlı bir sisteme dahil olması ve ardından yaşanan olaylar anlatılıyor.

Black Mirror 4. Sezon 2. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page