top of page

Black Mirror

3. Sezon 6. Bölüm

Süre: 89 dk

Black Mirror S3 E6

Dizinin Konusu

Black Mirror 3. sezonun "Hated the Nation" adı verilen 6. bölümü her Black Mirror bölümü gibi yine çarpıcı. İnsanların oturduğu yerden hayatında daha önce hiç görmediği insanları ne kadar kolayca karalayabildiğini, onları alaya alıp aşağılayabildiğini biliyoruz. Çeşitli sosyal medya araçlarında her gün birileri, birilerini karalıyor ve aşağılıyor, birilerine küfürler ediyor.

 

Ancak tanımadığı insanları her gün aşağılayanların, bir de öldürme gibi bir güce sahip olduğunu düşünün. Hem de hiçbir şey yapmadan, oturdukları yerde... Çılgınca gelecektir kulağa, ki öyle zaten! Öyle ki ölmesi istenen kişinin ismini bir "hashtag" ile birlikte yazıp yayınlamanız yeterli. En çok nefret edilen kişi ölüyor. Bunların da, olanları bölümün içinde adeta başka bir bölüm konusuymuş gibi aktaran arılar ile yapıldığını düşünün.

 

Arı nesli tükendiği için devlet yardımıyla bir teknoloji devi şirket tarafından milyonlarca yapay arı üretilmiştir. Eko-sistemde arıların önemini anlatmaya gerek yok zaten. Ancak bu sebeple böyle bir işe girişen devlet ve devasa şirket, bu durumun getirisi olabilecek potansiyel tehlikeleri göz ardı etmiştir.

 

Bu yapay arıların sahip olduğu potansiyel tehlikeyi lehine çevirmek isteyen bir kişi tarafından sistem ele geçirilir ve Twitter aracılığıyla hızlı bir şekilde toplumsal bir sarsıntı yaratılır.

 

Black Mirror 3. sezonun son bölümü, kitlelerin ne denli kolay bir şekilde galeyana gelebileceği ve tehlikeli olabileceği konusunda bizleri bir kez daha silkeliyor. Gelişen teknolojiye hazır olmayan toplumlarda ciddi tehlike anlarında yaşanacak olası sonuçlar Black Mirror tarzında sarsıcı bir üslupla ortaya konuyor.

Black Mirror 3. Sezon 6. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page