top of page

Black Mirror

3. Sezon 5. Bölüm

Süre: 60 dk

Black Mirror S3 E5

Dizinin Konusu

Black Mirror 3. sezonun "Men Against Fire" adı verilen 5. bölümü, olayların geçtiği zamana ve mekana dair bilgi vermeden başlıyor. Bu bölümde, devlet ve ordu tarafından böcek diye tanımlanan, insanlığın geleceği için tehdit oluşturduğu düşünülen canavarımsı canlılarla olan mücadele erkek bir askerin gözünden aktarılıyor.

 

Böcek diye adlandırılan canlılar, esasen IQ seviyesi düşük veya istenmeyen bir seviyede olan, hastalık riski yüksek ve diğer bilumum potansiyel sorunlara sahip kişilerdir. Kendilerine verilen bir kask sayesinde "arttırılmış gerçeklik" ile donanmış askerler; aslında normal insan olan, ancak "böcek" diye tabir edilen kişileri bir tür canavarmış gibi görürler. Askerler, bu yanılsamanın sebebi olan sistemle yatıp kalkarlar.

 

Gerçekten ne için, kimle ve ne şartlarda savaştığını bilmeyen milyonlarca asker düşünün. Şimdi şu an, bütün Dünya’nın %30 veya %40’ının, geri kalan insanlar tarafından insan olarak değil de bir tür virüs olarak görülmeye başlandığını ve bu sebeple yok edilmek istendiklerini düşünün.

Bu bölüm esasen Black Mirror’un en sağlam bölümlerinden biri. İzlenilebilirlik açısından da, hikayenin derinliği açısından da ahım şahım sıkıntılar bulunmuyor. Aksine hikayede işaret edilen bazı noktaların ne denli acıklı ve derin olduğu fark edilince, izleyicide tekrar izleme isteği bile doğuyor.

Black Mirror 3. Sezon 5. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page