top of page

Black Mirror

3. Sezon 4. Bölüm

Süre: 60 dk

Black Mirror S3 E4

Dizinin Konusu

Black Mirror 3. sezonun "San Junipero" adı verilen 4. bölümünde bir barda tanışan Yorkie ve Kelly isimli, orta yaşlardaki iki güzel kadının hikayesi anlatılıyor. Bu bölüm, diğer Black Mirror bölümlerinden farklı olarak güzel denilebilecek bir sonla bitti. Distopik olaylara, zamanlara ve sonlara alışmamızın aslında yanlış olduğunu da görebiliyoruz bir bakıma.

 

San Junipero, ölüm döşeğinde olan kişilere ve yaşlılara yapay bir ölümsüzlük, adeta bir cennet olağanı sunulan yerin adıdır. Ölmek üzere olan kişiler, günün belli saatleri arasında orada sanal bir gerçeklik içinde yaşar. Vefat ettikleri vakit ise, bilinçleriyle orada genç, sağlıklı bir şekilde sonsuza kadar yaşamaya devam ederler.

 

Yorkie isimli karakterimiz, 20’li yaşlarının ortasında iken ailesi onun lezbiyen olduğunu öğrenir. Yorkie tam o dönemde bir trafik kazası yapar ve o günden beri felçli bir şekilde yaşar. Diğer başkahraman olan Kelly ise, kızını ve eşini kaybetmiştir ve uzun bir süredir huzur evinde kalmaktadır. San Junipero’da karşılaşan bu ikilinin hikayesi gerçeğe yansır, hatta evlenirler.

 

San Junipero bize bir yandan, Black Mirror’un belki de sonu güzel biten tek bölümü diye düşündürürken, bir yandan da "Sonsuz huzur aslında sonsuz sıkıcılık anlamına mı geliyor?" diye kafamızı karıştırmıyor da değil.

Black Mirror 3. Sezon 4. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page