top of page

Black Mirror

3. Sezon 3. Bölüm

Süre: 52 dk

Black Mirror S3 E3

Dizinin Konusu

Black Mirror 3. sezonun "Shut Up and Dance" adı verilen 3. bölümünde esasen her dönem herkesin başına gelebilecek, kimseye o kadar da uzak olmayan bir durum konu ediliyor.

 

Distopya denemeyecek düzeyde bir Black Mirror bölümü olan Shut up and Dance’de Kenny ile tanışıyoruz. Hayatının en güzel yıllarında olan Kenny isimli karakterimiz, evinde bilgisayar karşısında çocuk pornosu izlerken bilgisayarının kamerası aracılığıyla birileri tarafından kayda alınmıştır. Kaydı alanlar bu durumu Kenny’ye karşı ‘’İstediğimizi yap, yoksa internete düşersin.’’ gibi bir tehditle kullanmaya başlar.

 

‘’Şu saatte şu yere git, şu kişiyle buluş, şu paketi ona ver, fotoğrafını çek bize gönder.’’ gibi komutlarla ona istediklerini yaptırırlar. İşin kötü tarafı, bu durumda olan sadece Kenny değildir ve istedikleri şeyler de ‘’Şuraya git, şununla konuş’’ gibi şeylerle sınırlı kalmaz. Banka soydurmaya kadar gider bu durum. Hikayenin bir noktasında Hector ile yolu kesişen Kenny, evliliği tehlikede olan Hector ile birlikte son iş olan banka soygununa da girişir.

 

Bölümde dikkat etmemiz istenen nokta, bilginin ne kadar değerli olduğu ve yanlış ellerde ne kadar tehlikeli hale gelebileceği gerçeğidir. Çok hızlı bir şekilde, saniyeler içinde bir kişinin hayatının ne denli değişebileceğine tanık olacağımız bir Black Mirror bölümü. Kişisel bilgilerin, sahibini ne denli zor duruma sokabileceği, sahibini adeta köle haline getirebileceği gerçeği üzerine düşündüren, ders niteliğinde mesajlarla dolu bir bölüm.

Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page