top of page

Black Mirror

3. Sezon 1. Bölüm

Süre: 62 dk

Black Mirror S3 E1

Dizinin Konusu

Bir Black Mirror geleneği diyebileceğimiz ‘’şapkayı önüne alıp düşünme’’ olayını bu "Nosedive" ismi verilen Black Mirror 3. sezon 1. bölümünde de sonuna kadar yaşıyoruz. Instagram’da, Facebook’ta veya bilumum sosyal medya araçlarında kişilerin birbirine verdiği ‘statü puanı’ denilebilecek bir puan sayesinde gündelik hayat içerisinde çeşitli ayrıcalıkları tattığınızı, hatta özgürlük gibi bazı temel ihtiyaçlarınızı bile karşılamanızın bu ‘sanal puan’a bağlı olduğunu ve bu puanı sadece başkalarının size verdiğini düşünün. Şüphesiz ki bu puanı alabilmek için bir tür ‘’maske’’ takmanız gerekir. Zira herkesle anlaşabilmeniz çok zor. Ancak öyle ki, bir kişinin bile düşük puan vermesi puanınızı düşüreceğinden o çok istediğiniz arabayı almanız hayal olarak kalabilir.

 

Lacie isimli kahramanımız, hayalini kurduğu evi, çevresinde yüksek puan sahibi insanlar olan eski ve sevmediği bir arkadaşı sayesinde alabilmek için arkadaşının düğününe katılmaya karar verir. Bunu yapmak çok içinden gelmese de, istediği evi alabilmesi adına o düğüne katılmak büyük bir fırsattır. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz. Yolda başına gelenler, gerçek arkadaş veya dost bildiği insanların esasen öyle olmadığını görmesi, başkalarının kendisi hakkındaki fikirlerinin ne kadar yanıltıcı olabileceğini ve bu fikirlerin çok da öneminin olmadığını fark etmesi, yakınlarından görmediği sıcaklığı tanımadığı ama puanı düşük olan bir başkasından görmesi ona gerçekten önemli olan şeyin puan ya da elektronik bir ekrandaki rakamlar olmadığını gösterir. Ayrıca son sahnedeki diyalog da, kesinlikle bölümü sevdiren detaylardan.

Black Mirror 3. Sezon 1. Bölüm dizi izle - bedava dizi izle - online full HD dizi izle - yabancı dizi izle - altyazılı yabancı dizi

bottom of page